Minerály

Kameny, různé polodrahokamy a drahokamy mohou být užitečnými pomocníky pro některé citlivé a vnímavé děti, a podpořit jejich vnitřní stabilizaci, uzemnění, ochranu, očištění a harmonizaci případné fyzické nebo aurické nerovnováhy. 
 
Pro křištálové děti bývá nejčastěji zmiňován křištál, ale vhodné kameny pro každé dítě mohou být velmi různé. Proto je vhodné si procítit a zvolit ideálně s pomocí dítěte samotného a zvolit ten správný pro něj. Pokud ho vezmete do obchodu s kamínky, jistě si rádo vybere ten, který mu bude dělat dobře. Děti často velmi dobře cítí, co je pro ně dobré, pokud mají možnosti si vybrat , ať už z oblasti jídla, ale i kamínků. Používají více přirozenou intuici a srdce.
 
Polorahokamy a drahokamy, tyto barevné kouzelné dary z hlubin Země, mají různé účinky. Na internetu i v knihách najete různé informace. Osobně doporučuji KAMENY OD A DO Z od Judy Hall, kde jsou detailně zmíněny jejich různé léčivé, energetické i ochranné účinky.
 
Pro děti citlivé se doporučuje například KŘIŠŤÁL nebo RŮŽENÍN 
 
VLTAVÍN je podle Judy Hall dalším kamenem nového věku, podporuje komunikaci s vyšším Já a jinými dimenzemi a duchovní růst. Je prý obdařen vysokými vibracemi, které otevírají různé bloky a harmonizovat energetický systém (auru). Vltavín je užitečný kámen pro citlivé lidi, pro které je těžké být zna Zemi a nedokáží se přizpůsobit utrpení a emocionálnímu strádání. Tito lidé patří mezi "hvězdné děti", které dorazily na naši planetu, aby pomohly v přechodu do vyšších vibrací a vědomí. Vltavím prý přináší úlevu od stesku po domově všem, kteří nepocházejí ze Země. 
 
SUGILIT
Sugilit je kamenem lásky a moudrosti. POdporuje spojení s duchovním vědomím a život v souladu s vlastní pravdou. Připomíná duši smysl její inkarnace. Dokáže pomoci najít odpovědi na otázky KDO JSEM? PROČ JSEM TADY? ODKUD PŘICHÁZÍM? CO POTŘEBUJI JEŠTĚ POCHOPIT?
Tento kámen zasvěcený lásce pomáhá chránit před různými šoky, traumaty, a zklamáním. Dokáže ulevit od duchovního napětí. Pomáhá citlivým lidem, aby se adaptovali na pozemské vibrace aniž by se museli "ušpinit". Přinásí pomoc lidem, kteří se necítí na této planetě "doma", nebo těm, kteří mají psychické potíže (autismus, hyperaktivita - nálepka systému pro přecitlivělé  a živé děti). Pomáhá uzemnění duše do reality nebo překonávání problémů spojených s učením.