Léčivé přípravky

HOMEOPATIKA 

U batolat a nejmenších dětí v období vzdoru se mohou objevovat různé dětské nálady,neutišitelný pláč , záchvaty hněvu či tvrdohlavosti, které když trvají příliš dlouho mohou být těžko snesitelné. 

 

PLÁČ 

Malé děti neumí mluvit a i mluvící batolata mají problém sdělit, co je přesně trápí.  Každý člověk na různé podněty reaguje jinak. Stejně tak dítě může mít silnou í reakci na bolest, nedostatek spánku, nespokojenost, strach, hlad a žízeň, teplotu okolí nebo její změnu. Bolest bříška, zubů

Na záchvaty řevu nebo pláče jsou také homeopatické přípravky. Na smutek a pláč je doporučeno například homeopatikum CHAMOMILLA (heřmánek) . Chamomilla vulgaris je určen nespokojeným a neklidným dětem, které velmi špatně snášejí bolest, například  při růstu zubů. Neklid a pláč se zklidní nošením, houpáním. Batoleti, které je vzteklé, vzdorující a nic mu není vhod, může Chamomilla také pomoci. Lék podávejte v ředění 15 CH 2x denně 1 dávku, při výrazném neklidu, bolestech zubů apod. i každou hodinu 1 dávku  léku rozpuštěného ve vodě.

 

HYPERAKTIVITA

Mnoho živých dětí je dnes označováno za hyperaktivní nebo ADHD. Pravděpodobně jen zlomek z nich, skutečně trpí nějakou poruchou. Vnímaví a "napojení" lidé věří, že jejich potíže jsou způsobeny jejich zvvýšenou citlivostí na sopustu negací v prostředí, kde žijeme. Mají také zvýšenou energii a potenciál a pro lidi zeslabené vyčeprané a  otupělé životem působí jejich elixír života a mládí "divně". Příčinou může být neklid v rodině, nerovnováha a potlačované emoce lidí (agresivita, podrážděnost, strachy a smutky) v okolí, ale i neviditelné vlivy a nečištění prostředí (geopatogenní zóny, elektrosmog z mobilů a wifi, příliš chemie v jídle, přemíra cukru, nedostatek zdravého pohybu a další vlivy).

Proto je dobré se zamyslete nad prostředím, ve kterém dítě žije.

Farmakologické řešení mívá řadu vedlejších účinků, Například v USA hojně používaný ritalin na zklidnění dětí se prokázal jako droga, která je ještě více poškozuje a otupuje. Existují ale i přírodní prostředky na zklidnění. Mezi ne patří i homeopatie - výtažky z rostlin. 

ARSENICUM IODATUM se používá při stavech enormního neklidu, hyperaktivity neagresivního, jinak hodného dítěte. V mžiku může přeměnit uklizený pokoj ve spoušť. Horkokrevnost dítěte se zhoršuje pobytem v teplé místnosti.

 

 

BACHOVY ESENCE

Pro zklidnění nebo vypořádání se s různými emočními stavy mohou dobře posloužit i známé bachovy esence. Je řada obchůdků, kde si lze nechat namíchat směsi na míru podle vašeho výběru. Nejčastějši pro krizové situace se používá Rescue směs.

 

Při hyperaktivitě se uplatní zejména esence č. 7. Chestnut bud, esence č. 15 Holly, esence č. 31 Vervain a esence č. 36 Wild oat. Tyto esence si můžete (podle shody popisů) objednat i online. Je možné podávat i více esencí současně, ne však více než šest.

 

AURA SOMA

Aura Soma je celostní terapeutický systém využívající lahvičky vyrobené z různých minerálů, bylin a eterických olejů a barevných frekvencí, které pomáhají harmonizovat tělo, mysl, emoce, psychiku a duchovní rovinu bytí. Znovuobjevenou dávnou moudrost a vědění přinesla světu v roce 1983 britská léčitelka Vicky Wallová. 

Člověk si sám intuitivně vybírá z více než sto druhů barevných lahviček Equilibrium , pomanderů a kvintesencí ty nejvhodnější pro zlepšení svého stavu, harmonizaci a sebepoznání.

Lahvičky , jejich druhy a význam najdete zde: www.aura-soma.cz/%C4%8Dl%C3%A1nek/lahvi%C4%8Dky-equilibrium

Druhy barevných pomanderů doplňují energii čaker www.aura-soma.cz/%C4%8Dl%C3%A1nek/pomandery

Kvintesence pomáhají navozovat kontakt s vnitřní moudrostí " www.aura-soma.cz/%C4%8Dl%C3%A1nek/quintesence

Archandělské esence : www.aura-soma.cz/%C4%8Dl%C3%A1nek/archand%C4%9Blsk%C3%A9-esence